Konya ve Zonguldak’ta kumar baskını!

Edinilen bilgiye göre, Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Meydan Mahallesi Çocuk Parkı Sokak’ta bulunan bir kahvehanede kumar oynandığı yönünde çok sayıda ihbar gelmesi üzerine kahvehaneye baskın düzenledi.

Kahvehanede bir masada 40 adet iskambil kağıdı, okey taşları ve para ile poker diye tabir edilen kumar oynandığını belirleyen Asayiş Büro Amirliği ekipleri, masada kumar oynayan A.C., M.A., C.D., Ö.K. ve Y.A. isimli 5 kişi ile iş yeri sorumlusu M.M.Ç.’yi gözaltına aldı. İskambil kağıtları, okey taşları ile masada bulunan 150 liraya da el konulurken, iş yerinin daha önce de kumar oynatmaktan ve kapalı alanda sigara içirmekten 2 kez mühürlendiği tespit edildi.

İş yeri sorumlusu M.M.Ç. hakkında kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan işlem yapılırken, A.C., M.A., C.D., Ö.K. ve Y.A. isimli şahıslara ise kişi başı 4 bin 55 TL olmak üzere toplam 20 bin 275 TL para cezası kesildi.

ZONGULDAK

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, yeni yılın ilk gününde çeşitli miktarlarda uyuşturucu hap ve kumar makinası ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 01 Ocak 2024 tarihinde, Alaplı ilçesi mülki sınırları içerisinde, Adli Makamlardan alınan arama kararına istinaden 1 şahsın evinde ve eklentilerinde yapılan aramada, uyuşturucu ve 2 adet kumar makinesi ele geçirilmiştir. Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, şüpheli şahsın ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir