Huawei P60 ailesinin basın görselleri sızdırıldı

Ambargo süreci ve sonrasında zor günler yaşayan Huawei, akıllı telefon dünyasındaki kullanıcı sayısını arttırmanın planlarını yapıyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren şirket yetkilileri, amiral gemi alanında ses getirecek olan Huawei P60 ailesini yakın zamanda görücüye çıkarmayı düşünüyor. Hatta telefonların görselleri ortaya çıktı bile. Ortaya çıkan detaylar, telefonların arka yüzünü bizlere gösteriyor.

Huawei P60 ailesinin basın görselleri sızdırıldı

Bu görselleri incelediğimizde cihazların arka tarafında büyükçe bir ana kamera ve onun hemen yukarı ve aşağısında yer alan diğer iki kamerayı görmüş oluyoruz.

Telefonların sol alt köşesine yan duracak şekilde iliştirilmiş bir Huawei yazısını da görmek mümkün. Her ne kadar donanımsal anlamdaki detayların tamamına hakim olamasak da Huawei 60 Pro’nun gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin 4G versiyonundan alacağını söyleyebiliriz. Ayrıca cihazda 5.000 mAh batarya ve 100W hızlı şarj desteği de beklentilerimiz dahilinde.

Ana kamera konusunda ise Sony imzalı 50 megapiksel IMX888 sensörün telefonda yer alacağını söylememiz mümkün. Ultra geniş açılı kamerada ise yine Sony imzalı olan 50MP IMX858 sensörü kullanılacak. Çok yakında resmi olarak tanıtılmasıyla beraber aile hakkındaki diğer detaylara da vakıf olacağız. Türkiye pazarında da satışa çıkacak olan Huawei P60 serisinin ne kadar ilgi göreceğini ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir